Факультативи

Факультатив «Функціональне програмування та основи теорії Computer Scіence»

polozov

Курс читатиме студент групи КА-81 — Олександр Полозов. Програма погоджена з к.т.н. Ю.О. Тимошенко.

Мета курсу:

 • продемонструвати незвичний підхід до розв'язання задач розробки програмних систем, який набирає популярність в індустрії Software Development, але відмінний від підходу, який традиційно викладають у навчальних закладах;
 • прищепити вміння аналізувати поставлене завдання, виділяти в ньому абстракцію, розбивати на підзадачі. Дати зрозуміти переваги маніпулювання абстракціями предметної області в коді на відміну від використання низькорівневих команд мови програмування;
 • навчити використовувати корисні ідіоми, властиві функціональному підходу не залежно від мови програмування, що використовується для розв'язання задач;
 • познайомити з деякими математичними основами, на яких будується  предмет Computer Scіence. Показати, що знання теорії алгоритмів дійсно застосовується в практичних розробках.

Заняття проходитимуть щоп'ятниці о 16.10 в аудиторії 07-13 з 25.02.2011. Коротко про курс дивися тут.

За більш докладною інформацією звертатися: Олександр Полозов (E-mail: надіслати повідомлення) або в Студентську раду ННК «ІПСА» (14 корпус, оф. 50).

Факультатив «Ефективний пошук та оптимізація роботи в мережі Інтернет»

Курс читатиме студент групи КА-81 — Сергій Могільний. Курс направленний на:

 • розвиток вмінь пошуку та знаходження інформації в мережі швидко та повно;
 • розвиток вмінь обробки та аналізу знайденої інформації швидко та точно;
 • розвиток вмінь ефективно відслідковувати зміни у знайденому.

З презентацією курсу можна ознайомитися тут. За більш  докладною інформацією звертатися: Сергій Могільний (E-mail: надіслати повідомлення) або в Студентську раду ННК «ІПСА» (14 корпус, оф. 50).

 

Факультатив «Аналіз, моделювання та прогнозування в SAS»

Практичний курс для студентів ННК «ІПСА» (3–5 курсів)

 • Період навчання — зима–весна 2011 року.
 • Розклад занять — кожен понеділок з 16:10 до 18:00.
 • Місце проведення — корпус 35, комп’ютерний клас.
 • Навчання для студентів ННК «ІПСА» — безкоштовне.

За результатами навчання видається офіційний сертифікат. Курс веде Олександр Терентьєв. Щоб записатися на курс, потрібно пройти попередню реєстрацію.

SAS is used at more than 50,000 sites in over 100 countries, including 93 of the top 100 companies on the 2010 FORTUNE Global 500® list.

За більш докладною інформацією звертатися: Михайло Макуха (E-mail: надіслати повідомлення) або в Студентську раду ННК «ІПСА» (14 корпус, оф. 50).

Microeconomics and Public Policy

Prof. Yoshio Matsuki

This course provides lectures of the theory and examples on the problems of the market economy, government, public policy, industry and environment. The lectures start from the theoretical explanations on economics and public policy, such as tax, subsidy, market intervention, child education, medical services, regulations and environmental problems. These issues are keys for formulating the framework of the country for its sustainable development. The case discussions will follow the lectures, where all students are expected to make the contributions to the discussions and the presentations, in order to design the framework for economic and social development of Ukraine for the future. At the end of course, the practical exercise will be provided for the students to prepare the action plans for constructing the sustainable country.

At the expected outcome, the students get the skill to design the public policy for formulating the framework of sustainable development and the governance.

The lecture will be curried in English. But, when necessary, there will be appropriate pause for the necessary Ukrainian translation by the volunteer student higher English level. Throughout the course, important explanations will be written on the blackboard in sentences and graphics/ And, the students will have enough time to take notes of the blackboard.

Презентації студентів підготовлені в рамках курсу:

1. Брак нафти в США в 1973–74 — заходи уряду щодо вирішення цієї проблеми. Теоретичні відмінності від урядових рішень СРСР: Фадін Ярослав (завантажити icon_small_pdf.gif);

2. Акцизний податок в пропозиції українського парламенту — як це виглядає в теорії мікроекономіки: Солошенко Олександр (завантажити icon_small_pdf.gif);

3. Брак продовольства в кінці СРСР — яким чином уряд намагається вирішити цю проблему і як вона виглядає в теорії: Черевик Тетяна (завантажити icon_small_pdf.gif).

Праграма курсу — (завантажити icon_small_pdf.gif).

More details: Yoshio Matsuki (E-mail: send a letter) or Students’ council ESC «IASA» (14 building, оffice 50).

EPAM: «Програмна інженерія»

НТУУ "КПІ" разом з компанією EPAM Systems запрошує студентів старших курсів (4-5) взяти участь у навчальних тренінгах по JAVA програмуванню та Тестуванню ПЗ.

Всі тренінги безкоштовні. По закінченні занять проводяться технічні інтерв'ю. Всі студенти, які успішно закінчили тренінги отримують сертифікат, а найстаранніші матимуть змогу розпочати свою кар'єру в компанії EPAM Systems.

За більш докладною інформацією звертатися: Оксана Леонідівна Тимощук (E-mail: надіслати повідомлення) або в Студентську раду ННК «ІПСА» (14 корпус, оф. 50), чи на сайті кафедри ММСА.

Факультатив «Вступ у спеціальність»

vstup_spec1 лекція. Спікер — к.т.н. Ю.О. Тимошенко

Однією з найсуттєвіших проблем нашого Інституту є те, що студенти молодших курсів, а також велика частина студентів старших курсів не усвідомлюють:

 • важливості предметів, що викладаються в Інституті;
 • спеціалістами якої галузі вони будуть після закінчення нашого Інституту;
 • перспектив участі у наукових розробках Інституту;
 • особливостей ринку праці та критеріїв відбору персоналу.

Саме для вирішення цих проблем проводиться  курс факультативних лекцій, розбитих на 4 етапи:

  1-ий — семінари викладачів ННК «ІПСА». Викладачі розповідають про необхідність відвідування, а також про важливість предметів, що викладаються в Інституті.

  2-ий — випускники ННК «ІПСА». Випускники розказують, які додаткові предмети потрібно вивчати, щоб бути більш кваліфікованим спеціалістом у певній конкретній галузі.

  3-ій — студенти 5-6 курсів ННК «ІПСА». Студенти розказують про важливість предметів, які викладаються в ННК «ІПСА» і дають поради щодо додаткових знань, які потрібно здобути.

  4-ий — роботодавці. Роботодавці розповідають, якими знаннями необхідно володіти, щоб отримати роботу.

  За більш докладною інформацією звертатися: Зоя Курмак (E-mail: надіслати повідомлення) або в Студентську раду ННК «ІПСА» (14 корпус, оф. 50).

Спецкурс «Методи математики»

Лектор — д.ф.-м.н., професор
Ю.В. Богданський

Орієнтований обсяг 50–70 лекцій (4–6 семестрів). Для студентів, аспірантів, співробітників. Також доступний активно працюючому першокурснику.

Початок: 1-а лекція відбудеться в жовтні 2010 року. Орієнтовний час початку лекцій 18:00.

Програма курсу

 • 1. алгебраїчні структури (теорія й додатки);
 • 2. топологія (загальна, алгебраїчна, основи);
 • 3. диференціальна геометрія;
 • 4. групи і алгебри Лі;
 • 5. додаткові глави теорії міри та інтеграла;
 • 6. додаткові глави функціонального аналізу. Додатки до проблем оптимального керування;
 • 7. узагальнені функції. Додатки до математичної фізики і теорії автоматичного керування.

За більш докладною інформацією звертатися: Юрій Вікторович Богданський (E-mail: надіслати повідомлення) або в Студентську раду ННК «ІПСА» (14 корпус, оф. 50)

Курси англійської мови

English

У тебе є можливість записатися на додаткові БЕЗКОШТОВНІ курси англійської мови у своєму Інституті! Викладачі — студентки старших курсів факультету лінгвістики, майбутні перекладачки. Групи складаються з 8-12 чоловік, студентів ІПСА. Пари проходять у веселій і невимушеній атмосфері. Тебе очікують цікаві завдання, конкурси, англомовні фільми, пісні, тексти — відмінна можливість практикувати й удосконалювати свою англійську разом з нами! І знаєш, що найголовніше?! Навчальний план формуєш ти!

Що потрібно, щоб вивчати англійську разом з нами?! Всі бажаючі повинні надіслати лист на E-maіl: Надіслати повідомлення з інформацією про себе (ПІБ, група, E-maіl). Після цього вам буде надіслано лист із подальшими інструкціями.

За більше докладною інформацією звертатися: Женя Криволап(E-mail: надіслати повідомлення) або в Студентську раду ННК «ІПСА» (14 корпус, оф. 50)

Факультатив «Web-дизайн»

В ІПСА введено щотижневий факультатив для всіх бажаючих з 1-6 курсів по web-дизайну, який буде читатися АНГЛІЙСЬКОЮ мовою Бар'яхтар Іриною Вікторівною(кандидат фізико-математичних наук, працювала у Бостонському Коледжі штату Массачусетс, США).
Курс має на меті ознайомити студентів з основами web-дизайну та web-програмування. Заслуговують уваги основи роботи з Flash, Dreamweaver, Photoshop, Fireworks тощо. Курс буде цікавим для тих, кому потрібен власний сайт хоч і не найвищої складності, але зроблений власними руками)
Тобто наприкінці курсу слухачі будуть розуміти:
1) Як взагалі працює web-дизайн і як створити простенький, але вже і далеко не «тривіальний» сайт.
2) Основи розкрутки сайтів, їх рекламування та контроль трафіку.
Для того , щоб записатися на перше заняття, заповни коротеньку реєстраційну форму.

За більш докладною інформацією звертатися в Студентську раду ННК «ІПСА» (14 корпус, оф. 50)

Курси від компанії NetCracker

Спільну з НТУУ «КПІ» навчальну діяльність компанія NetCracker розпочала на початку лютого 2007 року в навчально-науковому центрі технологій управління системами та мережами передачі даних (ННЦ), створеному та оснащеному за сприяння компанії. У центрі ведеться підготовка фахівців з розробки та впровадження OSS-систем — галузі, яку можна визначити як «стик» телекомунікацій та інформаційних технологій.

Програма підготовки в ННЦ складається з трьох великих циклів: розробка програмних систем; мережеві технології; вступ до OSS-систем. У рамках першого циклу для студентів читаються лекції і проводяться практикуми з розроблення програмного забезпечення на Java в середовищі Java Enterprise Edition, викладаються основи роботи з базами даних Oracle, XML, web-технологіями тощо. У другому циклі студенти слухають лекції та виконують лабораторні роботи на реальному мережевому обладнанні з дисциплін «IP-мережі» та «Передавання голосу через IP-мережі». У третьому циклі студенти ознайомлюються із сучасними технологіями побудови та управління транспортними мережами великих операторів зв’язку.

Заняття проводять як викладачі НТУУ «КПІ», так і провідні фахівці компанії. Студенти навчаються в центрі безкоштовно. Відбір слухачів здійснюється серед студентів 3-5 курсів університету на конкурсній основі за результатами співбесіди, яку проводять співробітники компанії. Навчання триває протягом осіннього та весняного семестрів у вечірній час, вільний від занять студентів за університетськими навчальними планами. По завершенні літньої сесії студенти запрошуються в офіс компанії для проходження двотижневої практики, протягом якої вони під керівництвом провідних співробітників компанії виконують навчальний проект, який є повною імітацією основних етапів дизайну, розробки та впровадження модулів OSS-системи у реальних проектах.

Успішним слухачам ННЦ надається можливість стажування у київському офісі компанії NetCracker з продовженням поглибленого вивчення інформаційних та телекомунікаційних технологій на «живих» проектах на умовах неповного робочого дня (парт-тайм), без шкоди для основного навчання. На старших курсах студенти успішно поєднують навчання та наукову діяльність з кар’єрним та професійним зростанням та стажуванням у центрах компанії по всьому світу.

За минулі 3 роки роботи центру в ньому пройшли підготовку більш ніж 90 студентів НТУУ «КПІ». Більш ніж 30 з них зараз є співробітниками київського офісу компанії.

За більш докладною інформацією звертатися: Оксана Леонідівна Тимощук (E-mail: надіслати повідомлення) або в Студентську раду ННК «ІПСА» (14 корпус, оф. 50).

Літня школа AACIMP