Мультимедіа в освіті — експериментальне дослідження методів дистанційного навчання

Європейська програма INCO_COPERNICUS Project MM_EDU

Науковий керівник проекту – професор А.І. Петренко.

Разом з фахівцями Брістольського Університету (Англія), Ерлангер-Нюрнбергського університету (Німеччина), Вроцлавського Технічного університету (Польща) досліджувалися технології створення мультимедіа інформаційних ресурсів для дистанційного навчання, наприклад, розробки 16-ти годинного дистанційного навчального курсу з проектування вбудованих комп'ютерних систем.

Головними особливостями проекту є:

• Узгодження з закордонними партнерами структури, призначення та змісту дистанційного мультимедійного курсу, враховуючи різниці навчальних програм з комп'ютерних наук в країнах партнерів з проекту;
  • Впровадження анімації в дистанційний курс для ілюстрації функціонування лічильника тепла і графічного плотера, вибраних в якості прикладів вбудованих систем а також впливу зміни різних їх параметрів на це функціонування;
  • Введення в дистанційний курс можливості звернення з WebCT до програми NetALLTED для виконання моделювання під час опанування дистанційним курсом, наприклад, для оптимізації вибору системних параметрів лічильника тепла, визначення необхідної розрядності аналого-цифрового перетворювача (ЦАП), дослідження взаємозалежності параметрів лічильника тепла, тощо.

Впровадження розробленого дистанційного курсу в вищих навчальних закладах країн партнерів, при чому користувач в процесі вивчення теоретичних положень має можливість побудувати математичні моделі вбудованої системи і експериментально удосконалитись в достовірності своїх рішень.